Czym powinien wyróżniać się trafiony prezent na Dzień Matki? Najważniejsze jest to, aby wybrać upominek, który sprawi obdarowanej osobie radość. Wielu z nas przyznaje, że książki spisują się w tej roli bez zarzutu. Relaks z dobrą lekturą w ręku to przepis na udane popołudnie, dlatego warto mieć do swojej dyspozycji coś ciekawego do przeczytania. Książkowe prezenty na dzień mamy najlepiej wybierać z uwzględnieniem jej pasji i zainteresowań. Jakie konkretne tytuły mogą przypaść jej do gustu? Czy wartościowa proza powstaje w XXI wieku? Odpowiedzi na zadane pytania na pewno okażą się pomocne w kwestii wyboru odpowiedniego upominku.

Raz na wozie raz pod wozem, czyli wzloty i upadki bohaterów powieści

Literatura obyczajowa stoi bardzo blisko życia. Doświadczenia fikcyjnych postaci oraz towarzyszące im emocje są znane czytelnikowi, ponieważ sukcesy i porażki oraz radość i smutek przeplatające się nawzajem to stały składnik ludzkiej egzystencji. Kobiety chętnie sięgają po literaturę obyczajową, bo przemawia do nich jej realizm. Cechę tę na pewno posiada książka Agaty Przybyłek zatytułowana “Droga, którą przeszłam”. Jest to historia młodego małżeństwa opłakującego stratę upragnionego dziecka. Czytelniczki oceniają ją bardzo entuzjastycznie i podkreślają ogromny ładunek emocjonalny, jaki ze sobą niesie. Prawdziwość opisanej historii i ciekawe poprowadzenie fabuły sprawiają, że może być to świetny pomysł na prezent dla mamy. Dlaczego by nie podarować go jej na Dzień Matki?

Co jest wartością w świecie pełnym cierpienia? Literacka odpowiedź zza oceanu

“Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd to prawdziwy bestseller. Powieść nie tylko sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy, ale również została zekranizowana. Akcja dzieje się w drugiej połowie XX wieku i dotyczy takich tematów jak prawdziwa przyjaźń, poczucie winy i strach, toksyczne relacje z rodzicami czy segregacja rasowa. Bez wątpienia jest to lektura z gatunku tych poważnych, skłaniających do refleksji i napisanych w sposób perfekcyjny. Tego typu książka jest idealnym wyborem na prezent z okazji Dnia Matki. Czytanie jej to proces zdobywania wiedzy o tym co dobre i co złe, o pięknie i prawdzie, o cierpieniu i szczęściu. Każda kolejna strona to krok w kierunku kształtowania świadomości, to nowa refleksja i rozwój duchowy. Jej zalety doceni każdy, kto poprzez czytanie książek chce zdobywać wiedzę o świecie i rozwijać się jako człowiek.

 

Brak komentarzy
by Jarek